Informacje Ogólne


Polska Przeprawa Stulecia

Polska Przeprawa Stulecia to projekt mający na celu pokonanie wpław Kanału Catalina oraz Jeziora Tahoe. Pewnie spytacie, co takiego niezwykłego kryje się w projekcie?
Ola Bednarek i Hania Bakuniak, to my - PIERWSZE POLKI, które podejmą próbę przepłynięcia przez Kanał Catalina zwany też kanałem La Manche Ameryki.
To ponad 33km pływania w zimnych wodach Pacyfiku jednej z najbardziej popularnych przepraw długodystansowych na świecie wchodzącej w skład Korony Oceanów.
Przeprawa przez Jezioro Tahoe to zaś kolejny krok do zdobycia Korony Jezior Świata Bogusława Ogrodnika.
Akcja promuje także zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Ignacego Pianko, małego chłopca z zespołem wad genetycznych, autyzmem, guzem mózgu, który mierzy się z wyzwaniami dnia codziennego. Razem możemy sprawić, że rok 2018 będzie PRZEŁOMOWY także dla niego!

Kilka słów na początek                                                                                                                                      Termin wyzwania: sierpień 2018

Oprócz samego przepłynięcia akwenów chcemy pokusić się o pobicie rekordu świata, czas jaki jeszcze nam pozostał do realizacji przedsięwzięcia wykorzystujemy na intensywne treningi i przygotowania. Taka przeprawa wymaga od nas wszechstronności wykraczającej poza kondycję i umiejętności techniczne. Sama wytrwałość i chęci to też za mało, bo poza umiejętnościami pływackimi potrzebne są odpowiednie wsparcie techniczne oraz środki finansowe. Liczymy na to, że wesprzecie nasz projekt i dołożycie ‘cegiełkę’ do Polskiej Przeprawy Stulecia!